fbpx

İŞ GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ
SOMUT, KAPSAMLI, ETKİN BİR İSG YÖNETİM PLANI

LENTOSAN Yönetimi, tüm kazaların önlenebilir olduğuna inanmaktadır ve bu hedefe, sürekli kendini geliştirme anlayışı ve Sıfır Kaza Politikaları sayesinde ulaşılacağının bilincindedir.

Tüm çalışanlarımızdan kendi faaliyetlerini sürdürürken, işçi sağlığı ve iş güvenliği gereklerine uymaları, çevreyi, mal ve mülkiyeti korumaları beklenmektedir. Bu beklenti İMER üretim sürecinde görevli İMER çalışanlarının yanı sıra, müşterek teşebbüs ortaklığı çalışanları, işveren personeli, taşeron ve tedarikçilerimizin tümünü de kapsamaktadır.

LENTOSAN’ın politikası, tüm üretimlerinde önleyici tedbirler alarak ve olası tehlikeleri ortadan kaldırarak kendi çalışanları, taşeronları ve ziyaretçileri için güvenli bir ortam sağlamaktır. LENTOSAN ve çalışanları, faaliyet gösterdikleri ülkenin yürürlükteki İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili tüm yasal gerekliliklerine ve ahlaki kurallarına uymayı ve uygulamayı taahhüt ederler. İş Sağlığı ve Güvenliği; mühendislik çalışmalarından başlayarak, üretimin tüm safhalarında öncelikle ele alınır. Bu politikayı uygulamak için LENTOSAN yetkilileri tarafından somut, kapsamlı ve etkin bir İSG Yönetim Planı hazırlanır.

Bu hedefe ulaşmanın temeli;

Sıfır Kaza Hedefine ulaşmak için iyi bilgilendirilmiş ve motive edilmiş, bu hedefe kilitlenmiş,
tüm iş ve görevlerin güvenli bir şekilde yerine getirilmesi için ayrılacak zamandan vazgeçilemez olduğu felsefesini benimsemiş,
çevreyi olduğu şekilde saklama, koruma, ve iyileştirme gereğini yerine getiren,
tüm tehlikelere karşı hassas, bilinçli, sorumlu ve önleyici bilinç sahibi, işgücü ve yönetimin varlığıdır.
İSG yönetim planının uygulanmasında tüm çalışanlar yetkileri dahilinde gerekli tüm önlemleri almakla sorumludurlar. Bu sorumluluk tüm tehlikelerin ortadan kaldırılmasını veya olası tehlikelerin amirine bildirilmesini, tüm iş güvenliği tedbirleri uygulamalarına aktif bir şekilde katılmayı ve desteklemeyi kapsar.

 

SİZİ ARAYALIM

veya formu doldurun
Size en kısa sürede geri dönüş yapalım projenize uygun teklifi birlikte oluşturalım.

Güvendesiniz
bilgileriniz asla paylaşılmaz.


TOP
Fiyat Alın